^вгору
  
  
  
Get Adobe Flash player

Історія закладу

Становлення та розвиток 

Кучурганського ДНЗ       

"Сонячна гронка"

Будинок цей двоповерховий 

   На розі вулиць двох, 

   Та не простий він,- загадковий 

  Дитячий сміх навкруг. 

   А назва в нього просто диво- 

  «Сонячна гронка» дзвінкогомінлива. 

«Сонячна гронка» наша чарівна, 

  Сіяє барвами всіма, 

  Всі колорити перейма. 

  Ті барви всіх дітей чарують, 

  Вони щодень сюди прямують. 

  І зустрічають тут щоранок 

  Русявих, білих і смаглянок 

  Привітні, милі, з чуйним серцем 

  Повні добра в очах - озерцях, 

  Люди щирі і надійні - 

  Вихователі сумлінні. 

    

Відлуння нашої історії

    Відлік життя людини починається з дня народження, а плин самостійного життя бере початок із тієї миті, коли безпорадного малюка тримають дбайливі виховательські руки, що з часом стають такими ж рідними, як і материнські. Дитячий садок – це  перша пристань життєвої ріки, перші успіхи і перемоги, образи і прикрощі...

    Тридцять пять років перед маленькими Кучурганцями відкриті двері "Сонячної гронки"  в чудову країну казок, ігор та знань, де вони отримують такі потрібні їм вміння спілкуватися і любити, жити і перемагати, де про садок говорять, як про затишний і гостинний дім, де живе любов, доброта і чуйність, де педагоги – мудрі та чуйні, аура світла і чиста.

         Але згадаємо, що першим дитячим садком в с. Кучурган було два маленьких пристосованих будиночка   по вулиці Леніна: в одному будинку на колгоспній стороні виховувалися діти з 3 до 7 років, а другий ( зараз, це будинок пошти) знаходилися діти раннього віку. Але вони не повністю задовольняли потреби малюків, бо не міг прийняти всіх бажаючих його відвідувати. А тім часом керівництво  нашої країни почало будувати нові типові дитячі садки. У зв'язку з тим, що відбувалася забудова та розвиток нашого села кількість дітей збільшилася, і стала гостра необхідність збільшити міста в дитячому садку.  І під керівництвом  голови радгоспу «50 – річчя Великого Жовтня» Каплуна Павла Миколайовича» розпочалася велике будівництво сучасного дошкільного закладу.

КАПЛУН  Павло Миколайович

І ось, у 1981 р. новенький дитячий садок гостинно відкрив свої двері для маленьких кучурганців і отримав свою назву «Сонечко», з побажанням світити всім дошкільнятам нашого села. І це вже був ясла-садок, до якого приймали дітей з одного року. З 1 вересня 1981 року в нашому дошкільному закладі, функціонувало 7 вікових груп, і  180 вихованців почали відвідувати заклад. В новобудову завезли нові меблі, іграшки, фізкультурно-спортивний інвентар - всього було вдосталь! Належним чином облаштовано та впорядковано і територію садочка, де розміщено дитячі ігрові майданчики для кожної вікової групи, великі стаціонарні тіньові навіси. Першою господинею закладу була Бучинська Валентина Миколаївна.

     Дитсадочок швидкими темпами розвивався, попит на його відвідування збільшувався, адже зростав і контингент самих дітей села. Але настали скрутні часи для нашої країни. І дитячий садок у 1999 році було закрито. А у 2000 р. з двух дитячих садків нашого села «Сонечко» і «Гронка» зробили один дитячий садок і  вирішили його назвати «Сонячна гронка». На протязі всіх років справжніми господинями  дошкільних  закладів нашого села були чудові, інтелігентні, ерудіровані керівники Сергеєва Галина Леонтьєвна, Каплун Віра Фьодоровна,Чернова Антоніна Серафимівна, Драгоєва Ольга Іліївна. Вони зберегли наш дошкільний заклад для нащадків. Настоящими берегинями нашого дитячого садка є люди, які вже працюють в ньому 40 років: Багацька Нонна Кузьмівна та Каліновська Марія Іванівна.

З 2005 року керівником закладу призначено Ситнікову Наталію Василівну.

Сьогодні в садочку функціонує 5вікових груп: I молодша, II молодша, середня, різновікова та старша, кількісний склад дитячого колективу становить - 125 вихованців.
  Естетично оформлена площа закладу, сучасне обладнання, приємне оточення, дружний колектив співробітників - це друга домівка дитини,її велика родина. Тому всі  малята тут майже  безболісно адаптуються до нового оточення, нових вимог, невимушено навчаються та спілкуються, розвиваються як особистості.
   В дитсадку створено необхідні умови для розвитку, навчання та виховання дітей: затишні, естетично оформлені групи,  меблі та декорації, гарне предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали, що дібрані згідно вимог навчально – виховної програми  «Дитина».

   Велика увага приділяється організації харчування дошкільнят. В садочку організовано 3-х разове харчування, яке містить весь набір рекомендованих продуктів. 
  Основні завдання, які ставить перед собою колектив, - це зміцнення здоров'я дітей та встановлення партнерських стосунків із батьками, формування національно-свідомої особистості, виховання поваги та інтересу до культурних надбань українського народу.

  Орієнтуючись на потреби сьогодення, побажання батьків, індивідуальні здібності дітей, використовуючи культурно-освітнє оточення, педагогічний колектив віднаходить нові форми роботи з вихованцями, використовуються перевірені практикою власні надбання та інноваційні  освітні технології. Організація навчально-виховного процесу в дошкільному закладі підпорядкована принципу природовідповідності та цілеспрямованості - всю роботу з дітьми треба починати треба з раннього дитинства, з того періоду, коли закладаються основні їх моральні якості, коли їх серце  відкрите для добра, коли вони вчаться шанувати, любити і берегти людські цінності.

  Доля кожного малюка залежить від того, хто його виховує, хто є першим наставником, педагогом. Тому наш колектив розуміє, що кожна дитина як особистість потребує особливої уваги, теплоти, професійної турботи. Весело живуть малюки у нашому закладі. Щоранку їх зустрічають дбайливі педагоги, протягом дня дітлахи мають змогу не лише навчатися, а й розважатися, відпочивати. Багато цікавих свят, лялькових вистав готують вихователі разом зі своїми вихованцями. Діти тут ліплять, малюють, виготовляють аплікації, орігамі, розгадують кросворди, головоломки, граються,фантазують, створюють власний світ... 
 Атмосфера дитячого закладу пройнята турботою дорослих про малечу, любов'ю та довірою. Тут бачать кожну дитину не як одну з багатьох таких самих, а як неповторну особистість. Педагогічний колектив складають представники різних поколінь, різних педагогічних закладів, поглядів, життєвих доль, та об'єднує усіх нас єдине - любов до дитини.
    Головне наше досягнення - дитячий сміх, що не змовкає протягом багатьох десятиліть! Ми змогли виховати у своїх стінах представників різних професій. Та пишаємось насправді не цим, а тим, що плекаємо просто хороших людей, здатних прийти на допомогу, які стали дбайливими батьками і справжніми громадянами рідної країни.

Фотомиті нашої історії

З них починалася історія сада

КАПЛУН Павло Ми...
Історія закладу
ПОГЛЯД У МИНУЛ...
Колектив ДНЗ - ...
Разом з колекти...
Історія закладу
Колектив нашого...
Провожаем на пе...
Якими ми були …
Історія закладу
Сога Світлана О...
Історія закладу
А Вы дошкольник...
Дитячі свята

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.