^вгору
  
  
  
Get Adobe Flash player

Консультпункт "Університет для батьків"

Дід Мороз

   Із наближенням Нового року ми все частіше говоримо маляті «От будеш себе гарно поводити, Дід Мороз принесе тобі подарунки». А потім настає момент зустрічі із самим Дідом Морозом – на ранку в дитячому садочку або вдома. Досить часто буває, що діти лякаються «доброго дідуся». Чому це відбувається?

  Спробуємо розібратися. Дитина бачить велику незнайому людину з великим мішком, червоним носом і бородою, що закриває половину обличчя. Як правило, в акторів, що грають Діда Мороза, гучний, добре поставлений голос. Чому ж малюк повинен радіти приходу такого дідуся й не повинен лякатися? Його реакція абсолютно нормальна. Забратися до мами або тата на руки і сховати обличчя, відмовитися розповідати віршик, навіть незважаючи на обіцянки безцінних подарунків тощо.

  Перш, ніж Ви вирішити, чи запрошувати Діда Мороза, добре зважте всі «за» й «проти». Якщо дитина ще занадто мала, досить буде якої – небудь зимової казки. Діда Мороза у вигляді ляльки – іграшки або навіть картинки в книжці. Тато теж може пограти в Діда Мороза й надягти яскраву шапочку. Але й тільки.

  Крім того, потрібно обов’язково враховувати індивідуальні особливості дитини. Якщо малюк активний, товариський, легко йде на контакт із дорослими, не лякається незнайомих людей і швидко адаптується до незнайомих умов, можете спробувати запросити Дідуся Мороза. Не забудьте заздалегідь домовитися, які конкурси можуть зацікавити Вашу дитину, чого вона може злякатися, до чого звикла.

                       *Якщо маля боїться, тримається за маму, коли потрапляє в яке – небудь нове місце, лякається чужих людей, - тоді потрібно почекати наступного Нового року.

  Замість свята й радості Ви отримаєте сльози й переляк. Дуже часто буває, що навіть на святі в дитячому садку перебуває пара малят, які голосно плачуть, побачивши Діда Мороза. А вже вірші почитати під ялинкою їх не вмовиш ні за які пряники. Якщо Ви припускаєте, що події можуть розгортатися таким чином, намагайтеся підготувати дитину заздалегідь. По – перше, розповідайте йте їй, хто такий Дід Мороз, де живе, коли і до кого приходить. Почитайте разом казки про Діда Мороза, подивіться мультфільми. По – друге, якщо захочете, напишіть разом із дитиною лист Дідові Морозу, адже його адреса тепер є в Інтернеті. Якщо Ви відправити такий лист електронною поштою, то незабаром отримаєте відповідь – листівку від Діда Мороза. Тоді на ранку підготовлена дитина не злякається загримованого актора, а буде сприймати образ таким, як потрібно, - справедливим, добрим дідусем, що приносять дітям подарунки.

                   *Якщо Дід Мороз прийшов, а маля відмовляється розповідати вірш, не    

                        наполягайте. Зустріч із новим персонажем і так є стресом для дитини

 Нічого страшного, у наступному році вона обов’язково розповість цей вірш і не буде вередувати

                        ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ЗУСТРІЧ ІЗ ДІДОМ МОРОЗОМ?     

1.Подумайте, чи досить дорослий Ваш малюк, щоб без переляку зустрітися з Дідом Морозом.

2.Підготуйте дитину до цієї зустрічі – розповідайте про Діда Мороза, покажіть картинки, мультфільми.

3.Будьте поруч, це додасть маляті впевненості.

4.Не сваріть та не дорікайте дитину, якщо вона поводиться не так, як Ви              

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.