^вгору
  
  
  
Get Adobe Flash player

Консультпункт "Університет для батьків"

Батько

Чомусь багато батьків переконані, що поки дитина мала, не вміє ходити та розмовляти, їй цілком вистачить і мами. Не чоловіча це справа – змінювати памперси та «агукати». От підросте трішечки, тоді й тато може брати участь у процесі виховання.

 • ØЯкщо дитина знає ласкавий голос батька, його добре обличчя, запах, сміх, якщо вона звикла до турботливих дотиків батьківських рук, отже, тато стане для маляти такою ж важливою людиною, як і мама.

А якщо тато постійно відсутній, приходить пізно або сідає біля телевізора, як тільки приходить додому, це означає, що поступово батько буде витиснутий на периферію сімейного життя. У такій родині дитина буде обожнювати тата здалеку, і вважати себе невартим татових уваги та любові. Холодна зневага батька викликає у дитини непевність у своїх достоїнствах, силі та привабливості.

 Як це не дивно, але деякі мами теж підтримують таку позицію та прагнуть відсторонити тата від «непотрібних» турбот. Якщо Ви – із таких батьків, то вже зараз добре замисліться над тим, якою виросте Ваша дитина. А добре було б із першого моменту появи малюка вдома запросити батька в дитячу кімнату та дати йому можливість колисати, годувати, переодягати. Насправді багато чоловіків просто не впевнені у своїх силах, а зовсім не відмовляються це робити. Любляча мати неодмінно захоче, щоб у дитини був теплий, турботливий і добрий тато. Це означає, що їй, напевно, вдається побороти свої ревнощі та бажання безроздільно панувати в житті дитини.

 Між іншим, для багатьох родин початок взаємин між татом й дитиною був закладений в сімейній пологовій палаті, коли тато допомагав мамі під час пологів, підтримував її добрим словом і разом із нею привітав появу маляти! У таких родинах стосунки «мама – дитина – тато», як правило, складаються дуже гармонійно.

 • ØДосвід свідчить, що тільки в дружній парі обоє батьків стабільно відчувають до дитини позитивні почуття: у таких парах батьки прекрасно знають своїх дітей і турбуються про них.

 Батько – доросла свідома людина, що напевно впорається зі своєю дитиною. Час від часу мамі найкраще дати татові можливість поспілкуватися з дитиною наодинці, відчути себе гордим батьком.

 Так чого може навчити тато свою дитину в перші роки життя? Перше та основне – любові. Якщо тато спокійний, розважливий і доброзичливий із мамою, ласкавий із дитиною, - це означає, що своєю поведінкою він доводить дитині перший найважливіший урок пізнання світобудови. Він розшифровується маленькою людиною приблизно так: «Мої батьки добрі та гарні. Вони люблять мене. Світ світлий і надійний».

                                                ЩО ВМІЄ ГАРНИЙ ТАТО ?

 • Ø Відгородити дитину від небезпеки.
 • Ø Уважно вислухати, бути великодушним, справедливим і чуйним.
 • Ø Горяче уболівати за успіхи дитини.
 • Ø Запропонувати корисну пораду.
 • Ø Навчити робити правильний вибір.
 • Ø Навчити поважати маму.
 • Ø Хвалити за гарні вчинки.
 • Ø Критикувати за непорядні вчинки.
 • ØДотримуватися правил, які він прищеплює дитині.
Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.