^вгору
  
  
  
Get Adobe Flash player

Консультпункт "Університет для батьків"

Бабуся і дідусь

   У Вас народилося маля.  І це не тільки Ваша радість. Разом  із Вами радіють і Ваші батьки, тому що тепер вони стали бабусями й дідусями. Молоді батьки обирають різні позиції стосовно нових персонажів. Деякі мами й тата із задоволенням використовують допомогу бабусь – дідусів – із малям посидіти, погуляти, погодувати. А деякі, навпаки, вважають, що у вихованні повинні брати участь тільки мама й тато, і інші родичі можуть розбалувати малюка.

 Насправді, допомога й користь від участі в складному та цікавому процесі виховання представників старшого покоління величезна.

 

 

  • Бабусі й дідусі вже мають життєвий досвід. Вони є носіями життєвої мудрості. Вони не так обтяжені турботами, як мама й тато. Тому повністю відсторонити іх від виховання онуків було б зовсім неправильно.

 У той же час, дуже часто виховна позиція батьків кардинально відрізняється від позиції бабусь і дідусів. Наприклад, тато вважає, що сина потрібно обов’язково загартовувати, а бабуся потихеньку кутає маля, коли їй трапляється така нагода. Мама прагне обмежити час, проведений дитиною перед телевізором, а бабуся не має сил відмовити маленькому маніпуляторові.

 Чого ж бабусі й дідусі частенько роблять все по-своєму та не прислухаються до побажань молодих батьків?  Найчастіше така поведінка пов’язана з потребою в любові або в повазі. Літнім батькам уже не вистачає уваги дітей, що подорослішали, і які вічно зайняті. В такий момент турбота про онука або онучку стає «світлом у вікні». Онуки відповідають взаємністю своїм бабусям та дідусям. А ті, у свою чергу, надмірно їх балують.

 Крім того, бабусі й дідусі часто відчувають незатребуваність власних педагогічних навичок. Але ж вони самі виховали прекрасних дітей! І тепер до них не хочуть прислухатися!

  • Що ж робити, якщо все – таки в чомусь істотному позиції мами й бабусі розходяться, а переконувати маму або свекруху не вдається?

 У такий ситуації кращий вихід – звернутися до послуг няньки. Інакше у протилежному випадку, у родині розпалюються справжні баталії. А страдає від усього цього дитина!

 Ситуація, коли бабуся з дідусем живуть окремо від молодої родини набагато простіша від тієї, коли представники трьох поколінь живуть разом. У цьому випадку особливо складно визначити спільні  пріоритети, розподілити обов’язки та мати спільну мету. І в жодному разі – не критикувати один одного в присутності дитини! Тому, що вона все чує й все розуміє.

 А якщо мама – тато все – таки не домовилися з дідусем – бабусею? Що відбудеться в цьому випадку з дитиною?

 Є дорослі яких маля часто бачить. Вони важливі для нього. Він їх поважає. Але вони по-різному і за різне карають, забороняють та дозволяють теж різне. Що робити дитині? А це вже залежить від її характеру. Деякі малята пристосовуються. З мамою поводяться так, з т краще атом – інакше, з дідусем обирають третю модель поведінки. А деякі діти активно протестують від такої неузгодженості вимог. І в результаті – дратівливість, плаксивість, агресія.

                     ЯК БУДУВАТИ ГАРМОНІЧНІ СТОСУНКИ З БАБУСЯМИ І ДІДУСЯМИ?

Незабаром після появи маляти необхідно поговорити з Вашими родичами та пояснити їм свої педагогічні погляди;

Не критикуйте дії бабусь та дідусів при дитині, краще зробить це після, коректно і тактовно;

Не прагніть ізолювати Вашу дитину від бабусь і дідусів, - вони багато чого можуть навчити:

Виховуйте дитину так, щоб вона шанувала літніх родичів;

Поясніть бабусі, що її досвід дуже важливий, але відповідальність за виховання дитини цілком покладається на її батьків

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.